Pomorze Pomoże?! Działamy na Pomorzu Zachodnim. Oferta na lato.

wpis w: Co nowego | 0

Nasz flagowy projekt wzmacniania wolontariatu w regionie “Pomorze Pomoże?! #Wypróbuj wolontariat” jest kontynuowany w bieżącym roku. Chętnym do działania, grupom, organizacjom i wolontariuszom z naszego województwa proponujemy udział w szkoleniach, warsztatach, zapraszamy do akcji i jesteśmy gotowi by odpowiadać na Wasze pytania w zakresie wolontariatu. Cieszymy się, że będziemy mogli zrealizować kolejne Zachodniopomorskie Forum Wolontariatu, Blaski Wolontariatu, konkurs Barwy Wolontariatu czy Godzinę dla Twojej miejscowości – to działania zaplanowane od września do grudnia.  Tegoroczna edycja projektu to też nowości, które realizujemy już teraz.  Wirtualnie i drogą tradycyjną spotykamy się z grupami z województwa zachodniopomorskiego 

Działania w okresie letnim, z których może skorzystać Twoja organizacja/ instytucja, grupa obecnych lub przyszłych wolontariuszy:

  • mapa wolontariatu – W Twojej organizacji działają wolontariusze? Chcesz rozwijać wolontariat w swojej organizacji? Pozwól odnaleźć się potencjalnie zainteresowanym i bądź widoczny. Budujemy mapę wolontariatu na Pomorzu Zachodnim. 
  • badania Lokalnych Centrów Wolontariatu-  rozpoznajemy stan i potrzeby w zakresie prowadzenia wolontariatu na terenie Pomorza Zachodniego. 
  • warsztaty #Wypróbuj wolontariat, #Wybieram wolontariat,  – Rozkręcacie wolontariat, a może dopiero zaczynacie swoją przygodę z wolontariatem? Działacie wolontariacko i chcecie wiedzieć więcej?
  • warsztaty tematyczne dla grup w regionie -Intensywnie działacie jako wolontariusze i potrzebujecie zdobyć konkretną wiedzę potrzebną do Waszej pracy? Chcecie podnosić kwalifikacje wolontariuszy? Możemy zorganizować szkolenie szyte na miarę i odpowiadające na Wasze potrzeby. 
  • warsztaty kulturowe – Stowarzyszenie POLITES gości wolontariuszy europejskich. Młodzi ludzie z różnych krajów mogą odwiedzić Waszą grupę czy organizację by zabrać uczestników na spotkanie z kulturą kraju, z którego pochodzi wolontariusz_ka. Warsztaty są interaktywne i prowadzone w języku angielskim, możliwe jest wsparcie językowe.
  • Zmalujmy mural! Dołącz do grona miejscowości, gdzie wolontariat jest widoczny.  Znajdź ścianę, zbierz ochotników, a my przyjedziemy z szablonem, farbami i ekipą by wspólnie namalować mural z hasłem „Pomorze Pomoże?! #Wypróbuj wolontariat. Zobacz jak to wygląda i zaproś nas do siebie.

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                           

 

Jesteś zainteresowana_y i chcesz skorzystać z naszej oferty? Masz pytania odnośnie wolontariatu? Potrzebujesz wsparcia w zakresie organizacji wolontariatu? 

Zgłoś się do nas. Zapraszamy do kontaktu:

e-mail: biuro@polites.org.pl

tel.  91 4 50 11 46

Siedziba Stowarzyszenia POLITES 

ul. Dworcowa 19/205, 70-206 Szczecin 

 

Razem rozwijajmy wolontariat w regionie.