Barwy Wolontariatu: wolontariusze z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji „FAR” – region zachodniopomorski.

wpis w: Bez kategorii | 0

Poznaliśmy laureatów konkursu Barwy Wolontariatu 2018, jednak każdy ze zgłoszonych wolontariuszy zasługuje na wyróżnienie i co najważniejsze warto brać przykład z aktywnych i zaangażowanych ochotników działających w naszym regionie.

Zacznijmy od wyróżnionych przez Kapitułę konkursu wolontariuszy z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji „FAR” – region zachodniopomorski.  Jest to organizacja realizująca program aktywizacji osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Tym, co wyróżnia FAR jest rola „wzorca osobowego” – wolontariusze zarówno pełnosprawni jak i niepełnosprawni na przykładzie własnych doświadczeń pokazują, jak prowadzić normalne życie, realizować marzenia i osiągać postawione sobie cele.

Historie wolontariuszy są bardzo podobne do siebie: Pani Katarzyna Baumgart, Pani Monika Baumgart, Pani Anna Kasparewicz, Pani Julia Lis, Pani Natalia Michalak, Pan Kacper Piotrowski, Pan Grzegorz Siwek, Pan Błażej Stępkowski zaczynali od tej drugiej strony jako podopieczni, osoby potrzebujące pomocy i wsparcia, a z czasem mierząc się z trudnym procesem rehabilitacji osiągali samodzielność, pewność siebie i bogate doświadczenia. Teraz sami mogą dzielić się nimi z innymi stanowiąc wzór do naśladowania i potwierdzenie, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Pani Żaneta Bartosiewicz-Dzik i Pan Adam Dzik stanowią w pewnym sensie przykład wolontariatu rodzinnego działając na terenie swojego miejsca pracy w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Ppor. Emilii Gierczak w Świdwinie. Pani Żaneta dodatkowo prowadzi Szkolne Koło Wolontariatu, przekazując dobre wzorce kolejnym pokoleniom uczniów.

Pan Jan Stępkowski jako ojciec osoby niepełnosprawnej  stanowi przykład od naśladowania dla wszystkich rodziców, a dla fundacji jest dobrym duchem jej działań. A Pani Justyna Biga poza wspieraniem zajęć rehabilitacyjno-sportowych dla dzieci, uwiecznia momenty z życia fundacji w profesjonalnie realizowanych filmach.

To jedynie skrót, streszczenie sylwetek wolontariuszy, każdy z nich zasługuje na podziw i gratulacje!

Jeśli chcecie ich poznać i dowiedzieć się więcej o FAR zapraszamy na ulicę Łuczniczą 64 w poniedziałek-środa; piątek: 08.00 – 16.00 a w czwartek:  10.00 – 18.00

oraz na Facebooka FAR zachodniopomorskie