Godzina dla Szczecina i Twojej miejscowości

wpis w: Co nowego | 0

Godzina dla Szczecina i Twojej Miejscowości odbędzie się w weekend – 29 – 31 października. Celem akcji jest realizacja własnych pomysłów na społeczne inicjatywy potrzebne w Szczecinie oraz w województwie zachodniopomorskim. Aby wziąć w niej udział, wystarczy wpaść na pomysł fajnej inicjatywy, a następnie ją zrealizować i co ważne – wolontarystycznie.

Zachęcamy osoby indywidualne i grupy by przeznaczyć umowną Godzinę na działanie, które będzie społecznie pożyteczne, będzie odpowiedzią na potrzeby i problemy danej dzielnicy, ulicy czy miejscowości. Co wywoła czyjś uśmiech, a także przyda się mieszkańcom, również tym czworonożnym, czy nawet latającym. Zadaniem uczestników jest zrealizowanie ciekawej i pożytecznej akcji społecznej o dowolnej tematyce. Działanie  należy udokumentować  zdjęciami. Można je zrealizować w piątek, sobotę lub niedzielę o dowolnej porze i w dowolnym czasie trwania. W minionych latach uczestnicy akcji m.in. sprzątali las, zorganizowali koncert, pomogli w przygotowaniu obiadu dla  osób  bezdomnych,  sadzili  kwiaty, rozdawali  przechodniom  jabłka,  pierniczki  i uśmiechy, zbierali karmę i robili domki dla bezdomnych zwierząt, zachęcali do zdrowego trybu życia, sprzątali cmentarz, zorganizowali spektakl, promowali adopcję zwierząt ze schroniska i wiele, wiele więcej. Istotą jest działanie społeczne, które sami uznacie za przydatne i potrzebne dla najbliższego otoczenia,  okolicy, szkoły, dzielnicy,  miasta. Godzina dla Szczecina i Twojej Miejscowości to też doskonała okazja, by wypróbować wolontariat.

Co tym razem wymyślą wolontariusze? Możecie zrealizować każdy pomysł, który w dowolny sposób będzie łączył Wasze działanie ze Szczecinem lub Waszą miejscowością i jej mieszkańcami.

Na zdjęciu musi się znaleźć weekendowe wydanie „Kuriera Szczecińskiego” z 29 – 31. 10. 2021 r., w którym zostanie zamieszczony artykuł o akcji.

HARMONOGRAM WYDARZENIA:

  •  3 listopada do 12.00 – czekamy na Wasze zdjęcie z opisem. Kilka zdjęć z akcji (max. 3) , w tym jedno z   bieżącym wydaniem Kuriera Szczecińskiego oraz opisem (min. 5 max.10 zdań) należy przesłać na adres: biuro@polites.org.pl
  •  3 listopada  – Wasze zdjęcie zostanie opublikowane na naszym profilu FB (1) Stowarzyszenie POLITES | Facebook
  •  8 listopada  do godziny 16.00 – można wybierać to działania, które wydadzą Wam się najciekawsze. Wyboru można dokonać poprzez głosowanie na wybrane działania.
  •  9 listopada 2021 r. do godziny 17:00 – ogłosimy zwycięzców!

Nagrody publiczności otrzymają akcje z największą ilością głosów -„lajków”; jedna wśród akcji ze Szczecina, druga wśród akcji z regionu. Nagrody Regionalnego Centrum Wolontariatu otrzymają dwie akcje (jedna ze Szczecina, druga z regionu) wybrane przez Komisję Konkursową powołaną przez pracowników Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Zwycięzcy (organizatorzy działań) nagrody publiczności oraz zwycięzcy nagrody Regionalnego Centrum Wolontariatu otrzymują możliwość wyboru nagród o wartości 400 złotych brutto każda.

Znajdźcie czas i przeznaczcie Godzinę dla Szczecina! 

Zdjęcie z opisem z Waszych działań wysyłacie na adres biuro@polites.org.pl. Jeśli chcecie wiedzieć więcej dzwońcie: Regionalne Centrum Wolontariatu  91 450 11 46

Regulamin można pobrać TUTAJ

Regionalne Centrum Wolontariatu jest współfinansowane przez Miasto Szczecin oraz ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

PomorzePomoże?! #Wypróbuj Wolontariat