Różni ich wiek, pasje, to czym się zajmują. Łączy wolontariat. Poznajcie wspaniałych! Z przyjemnością przedstawiamy laureatów i wyróżnionych wolontariuszy. Barwy Wolontariatu na Pomorzu Zachodnim 2021.

wpis w: Co nowego | 0

Gratulujemy wyróżnionym i laureatom konkursu Barwy Wolontariatu na Pomorzu Zachodnim. Ta edycja potwierdziła, że wolontariat ma wiele barw, a sami wolontariusze realizują tak różnorodne działania. Cieszymy się, że w naszym regionie mamy tak wiele wspaniałych osób, które na co dzień działają, robią to co ważne, potrzebne i niezwykle pomocne dla innych. 

Dziękujemy! 

Wolontariusze indywidualni

 Estera Purcelewska- wyróżnienie za wolontariat w Gminnym Ośrodku Kultury w Bierzwniku i Stowarzyszeniu Przyjaciół Ekspozycji Etnograficznej Lamus w Bierzwniku.

Marek Urbanowicz wyróżnienie, wolontariusz  Stowarzyszenia Uwierzyć w Siebie, za dzielenie się wiedzą i umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kacper Suliński-wyróżnienie, wolontariusz Stowarzyszenia Uwierzyć w Siebie, za zaangażowanie w promowanie ratownictwa i wsparcie działań Stowarzyszenia.

 III miejsce  Weronika Potyrała, uczennica klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 25 w Szczecinie, Weronika jest  “barwą empatii i radości” którą wnosi w działania Szkolnego Klubu Wolontariusza.

II miejsce Kacper Lisiewicz student Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie ze wsi Broczyno, członek ochotniczej Straży Pożarnej, zaangażowany na rzecz środowiska lokalnego. 

I miejsce Bogusław Zienkiewicz

wspiera młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Łobzie, za angażowanie młodych ludzi w akcje oddawania krwi.

 

Wolontariusze- grupy:

Mieszkańcy ulicy Druckiego- Lubeckiego, Szczecinwyróżnienie za owocną współpracę mieszkańców na rzecz wspólnego podwórka.

Szkolna Grupa Pomagaczy  ze Szkoły Podstawowej nr  8 Police,wyróżnienie za wspólne działanie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, cykliczne i cenne projekty na rzecz podopiecznych Ośrodka i aktywizacji środowiska lokalnego.

Szkolne Koło Caritas w Czaplinku wyróżnienie za liczne  akcje charytatywne, niesienie pomoc potrzebującym seniorom, rodzinom, chorym, dzieciom, młodzieży z gminy Czaplinek, z diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, z Afryki, byłych Kresów Wschodnich i za akcje na rzecz ekologii.

Grupa wolontariuszy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży-wyróżnienie za mocne wsparcie wydarzeń sportowych,  imprez biegowych w regionie

Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Salezjańskie w Szczecinie –wyróżnienie za liczne zbiórki na rzecz potrzebujących, różnorodne akcje na rzecz seniorów, osób samotnych i kombatantów oraz akcje ekologiczne.

Młodzi wolontariusze ZPY –wyróżnienie dla Wolontariuszy działających przy Stowarzyszeniu Fabryka Dobrego Czasu w Pyrzycach za różnorodne inicjatywy na rzecz środowiska lokalnego

Koło Naukowe Wolontariatu Studenckiego US wyróżnienie za akcje pomocowe i działania naukowe na rzecz drugiego człowieka.

Grupa Wolontariuszy Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza wyróżnienie za zaangażowanie, pasję i wspólną pracę na rzecz kultury muzycznej i za wiodącą rolę w tworzeniu wolontariatu w kulturze w regionie

Miejsce III Wolontariusze Błękitnego Patrol WWF w województwie zachodniopomorskim  za codzienną pomoc ptakom, fokom, morświnom, i innym potrzebującym wsparcia zwierzętom, za patrolowanie Wybrzeży Bałtyku i działania edukacyjne na rzecz środowiska

Miejsce II Wolontariat z potrzeby serca grupa wolontariuszy z Internatu Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie, za działania odpowiadające na potrzeby potrzebujących, niezależnie od wieku i sytuacji, za bliskość, serdeczność i uważność na drugiego człowieka.

Miejsce I Grupa wolontariuszy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Polanowie 

,,Złote serca młodych gniewnych” to grupa wolontariuszy w Polanowie, która przez liczne akcje i działania udowadnia, że bycie po dobrej stronie mocy przynosi pozytywne efekty, daje radość i nadzieję na jutro 

barwy_wolontariatu_2021_prezentacja

 

Foto. materiały Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

 

barwy_wolontariatu_2021_prezentacja