Zgłoś się na konferencję

wpis w: warto wiedzieć | 0

Zapraszamy przedstawicieli zachodniopomorskich organizacji pozarządowych, podmiotów współpracujących z wolontariuszami oraz osoby i grupy, którym bliska jest idea wolontariatu do udziału w wojewódzkiej konferencji „Pomorze Pomoże?! #Wypróbuj wolontariat”, która odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2018 r. w Hotelu Jachtowa w Szczecinie.

Celem spotkania jest zdobycie wiedzy o promocji wolontariatu, poznanie nowych możliwości, wymiana doświadczeń i dobrych praktyk,  a przede wszystkim partycypacyjne tworzenie strategii promocji wolontariatu w regionie.

Moc wolontariatu jest widoczna w działaniach ochotników, zarówno młodzieży, alktywnych zawodowo dorosłych i seniorów,  angażujących się w różne obszary życia społecznego. Jak wykorzystać ten potencjał? Jak rozwijać wolontariat w swojej organizacji         i w swojej miejscowości? Jak zachęcać do zaangażowania? Jak sprawić by wolontariat stał się bardziej widoczny? W poszukiwaniu odpowiedzi, uczestników spotkania wspierać będą eksperci, zajmujący się wolontariatem zawodowo. Zapraszamy do  udziału                   i wspólnego wypracowania drogowskazów na rozwój wolontariatu w naszym regionie.

Z każdej organizacji mogą zgłosić się 2 osoby. Wystarczy wypełnić jeden formularz. Na zgłoszenia czekamy do 25 maja. Organizator zapewnia uczestnikom wyżywienie podczas dwudniowej konferencji oraz nocleg w dniu 7 czerwca 2018.  O wynikach rekrutacji poinformujemy e-mailowo.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.